Skip to main content

Yurtdışı Marka İzleme

Markanız en değerli varlığınızdır! Global marka izleme hizmeti ile dünyanın her yerinde markanızı koruyabilirsiniz.
 
Firmanızın en değerli varlığı, itibarınızı ve prestijinizi yansıtan markanızdır. Markanıza sahip çıkmanın ilk adımı ona kişilik hakkını kazandırmak yani tescil ettirmektir. Ancak, markanızın tescili sonrasında da olası taklitlerine karşı dikkatle takip edilmesi ve gerekli tedbirlerin alınması gerekir. Marka ihlallerine karşı hızlı ve kesin olarak zamanında önlem alabilmeniz için marka izleme hizmetimiz dünya çapında, kelime markalarında ve şekil markalarında, Çin’de Latin olmayan karakterlerden oluşan markalarda, renk markalarında ve markaların durum değişiklikleri olarak sunulabilmektedir.  Patent17 olarak, yurtdışında bu iş konusunda uzmanlaşmış şirketlerle çözüm ortağı olarak çalışmaktayız.  
 
Bir marka kendi ülkesinde tescil edilmek için başvuruda bulunduğunda, resmi ulusal patent ofisleri gerekli incelemeyi yapıyor ve ardından markayı ilan ediyorlar. Markalar, resmi bültenlerde yayınlanarak itiraza açılıyor. Yurtdışı çözüm ortağımız olan marka izleme uzmanları, bu bültenleri sürekli denetleyerek, hizmet verdiği markalara görsel veya isimsel benzerlik taşıyan marka başvurularını tespit ediyor ve tarafımızı bilgilendiriyorlar; PATENT17 gelen raporu değerlendirerek, müşterilerini yönlendirmekte, aynı ülkedeki vekilleri aracılığıyla itirazda bulunarak, benzer markayı iptal ettirme hakkını sunmaktadır.
 
İzleme hizmeti sayesinde MARKA TESCİL başvurularında görülen taklit ve benzerliklere itiraz ederek, yurt dışı pazarlarda Türk ihraç ürünlerine karşı haksız rekabetin önüne geçilebilmektedir. Bu yöntemle Türkiye’den tescilli markalar için dünya çapında bir güvenlik ağı oluşturuyor. Ayrıca vaktinde itiraz edilmediği için tescil edilen benzer veya taklit markaların iptaline yönelik yıllar sürecek, yüksek maliyetli dava süreçleri de daha başından önlenmiş olmaktadır.


Yurtdışı Marka İzleme

Yurtdışı Marka İzleme, Yurtdışı Marka İzleme, Yurtdışı Marka İzleme, Yurtdışı Marka İzleme, Yurtdışı Marka İzleme.

Yurtdışı Marka İzleme Yurtdışı Marka İzleme

Yurtdışı Marka İzleme
ll kl